Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

 dniu 23 grudnia 2018 r. o godz. 15.43 zostaliśmy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie, do przysiółku...

10 lat służby w OSP Konieczkowa

10 lat służby w OSP Konieczkowa

W dniu 7 grudnia 2018 roku nasz tabor bojowy opuścił samochód ratowniczo - gaśniczy Iveco Slrt. Przez...

Konieczkowa: Plama oleju

Konieczkowa: Plama oleju

W dniu 25 listopada 2018 r. o godz. 21.00 otrzymaliśmy zadysponowanie przez SK KP PSP w Strzyżowie do plamy...

Karta ratownicza może uratować Ci życie

 

Od 8 stycznia br. trwa ogólnopolska akcja "Karty ratownicze w pojeździe", która ma na celu podniesienie bezpieczeństwa polskich kierowców i ich pasażerów. Co roku na polskich drogach zdarzają się tysiące wypadków. Średnio na dobę jest ich około sześćdziesiąt. Podczas prowadzenia działań ratowniczych nieraz każda sekunda dla poszkodowanych jest na wagę życia a coraz to nowsze konstrukcje pojazdów, strefy zgniotu, systemy zabezpieczeń owszem pomagają uratować osoby podróżujące pojazdem podczas wypadku, ale już gdy do działań przystępują strażacy, aby uwolnić osoby uwięzione we wrakach pojazdów powyższe zabezpieczenia mogą utrudniać działania ratownicze.

Dlatego akcja "Karty ratownicze w pojeździe" ma pomóc w ratowaniu osób poszkodowanych w wypadkach. Karta ratownicza to zestandaryzowana informacja na kartce formatu A4 przedstawia schemat pojazdu z góry i z boku, z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami, gdzie umiejscowione są wzmocnienia karoserii, rozmieszczenie poduszek bezpieczeństwa, gazowe napinacze pasów, gdzie znajduje się zbiornik paliwa, akumulator, czy pojazd posiada napęd hybrydowy i inne przydatne informacje dla strażaków.

Dzięki powyższej karcie, w razie wypadku pozwolisz strażakom działać pewnie, a strażacy prowadzący działania będą wiedzieć gdzie i jak użyć narzędzi hydraulicznych aby wykonać dostęp do poszkodowanego jak najszybciej minimalizując ryzyko wystrzelenia kurtyn bocznych, poduszek oraz uszkodzenia hydraulicznego sprzętu ratowniczego.

Powyższa kartka papieru A4, włożona pod osłonę przeciwsłoneczną kierowcy pozwala częstwo skrócić czas akcji ratowniczej o 30%, średnio o 6 - 9 decydujących minut. Dodatkowo bardzo ważne jest, aby nakleić na szybie od wewnątrz po stronie kierowcy specjalną nalepkę informacyjną, która będzie wskazówką dla strażaków, że pojazd jest wyposażony w kartę ratowniczą pojazdu.

Powyższe karty są dostępne do aut wyprodukowanych po roku 2000. Można je pobrać ze strony kartyratownicze.pl a specjalną naklejkę na szybę można bezpłatnie odebrać w jednym z wyznaczonych punktów dealerskich i serwisowych na terenie całej Polski. W woj. podkarpackim do powyższej akcji przyłączyły się:

Sobiesław Zasada Automotive Sp. z o.o. i Sp. K.
al. mjr. W. Kopisto 3
Rzeszów 35-309
Polska

 

Zachęcamy do przyłączenia się do powyższej akcji

 

gallery1 gallery1 gallery1

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 31.12.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu