Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

 dniu 23 grudnia 2018 r. o godz. 15.43 zostaliśmy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie, do przysiółku...

10 lat służby w OSP Konieczkowa

10 lat służby w OSP Konieczkowa

W dniu 7 grudnia 2018 roku nasz tabor bojowy opuścił samochód ratowniczo - gaśniczy Iveco Slrt. Przez...

Konieczkowa: Plama oleju

Konieczkowa: Plama oleju

W dniu 25 listopada 2018 r. o godz. 21.00 otrzymaliśmy zadysponowanie przez SK KP PSP w Strzyżowie do plamy...

Kalwaria Pacławska: Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka 2012

 

 

Strażacy z terenu Gminy Niebylec w dniu 06 maja 2012r. uroczyście świętowali Dzień Strażaka podczas zorganizowanej z tej okazji pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej. Oprócz Druhów z naszej jednostki na uroczyste obchody wyruszyli strażacy z OSP Niebylec, Jawornik Niebylecki, Lutcza oraz OSP Baryczka. Wyruszyliśmy wczesnym rankiem swoimi lekkimi samochodami pożarniczymi. Wyjazd na obchody Dnia Strażaka został zorganizowany przez zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Niebylcu. Do sanktuarium przybyło około 160 pocztów sztandarowych jednostek OSP z terenu podkarpacia. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i regionalnych. Zasłużonym druhom wręczono odznaczenia. Następnie wszyscy uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył bp Marian Rojek z Przemyśla. W homilii wskazał na wartość trwania przy Chrystusie i bycia wiernym podjętym zobowiązaniom strażackim pomimo iż czasem może być ciężko i trudno.


Nadmienić należy że Jednostki OSP z terenu naszej Gminy corocznie od kilku już lat biorą udział w tym wydarzeniu.


 


 

gallery1   

 


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 31.12.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu