Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

 dniu 23 grudnia 2018 r. o godz. 15.43 zostaliśmy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie, do przysiółku...

10 lat służby w OSP Konieczkowa

10 lat służby w OSP Konieczkowa

W dniu 7 grudnia 2018 roku nasz tabor bojowy opuścił samochód ratowniczo - gaśniczy Iveco Slrt. Przez...

Konieczkowa: Plama oleju

Konieczkowa: Plama oleju

W dniu 25 listopada 2018 r. o godz. 21.00 otrzymaliśmy zadysponowanie przez SK KP PSP w Strzyżowie do plamy...

Święta Wielkanocne 2014

 

W dniach od 18.04 do 20.04.2014 druhowie z naszej jednostki jak co roku licznie uczestniczyli w obchodach świętego Triduum Paschalnego. Tegoroczne Święta Wielkanocne przejdą już do historii, gdyż po raz pierwszy pełniliśmy wartę honorową przy Grobie Pańskim w nowych hełmach paradnych zakupionych jesienią ubiegłego roku. W Wielki Piątek o godzinie 15:00 spotkaliśmy się w kościele Parafialnym w Niebylcu na Drodze Krzyżowej, potem złożenie ciała Pana Jezusa do Grobu i czuwanie. W wielką sobotę od wczesnych godzin porannych rozpoczynamy wartę honorową. O godzinie 10:30 część druhów wyjeżdża z księdzem proboszczem na poświęcenie pokarmów do Jawornika, Konieczkowej i Gwoździanki. Wieczorem uczestniczymy w nabożeństwie poświęcenia ognia i Liturgii Słowa. Ostatnim dniem Św.Triduum Paschalnego jest Wielka Niedziela. Od godziny 5:00 czuwamy jeszcze przez godzinę przy Grobie Pana Jezusa. Następnie zbiórka pocztów sztandarowych z OSP Konieczkowa, Niebylec i Gwoździanka oraz wszystkich strażaków przy kościele. Licznie uczestniczymy w procesji i Mszy Św. Rezurekcyjnej. Po zakończonej eucharystii, pod przewodnictwem naszej gminnej orkiestry dętej uroczystym przemarszem udajemy się pod plebanie w Niebylcu, gdzie Komendant Gminny dh. Stanisław Daszykowski wydaje stosowne komendy do zakończenia uroczystości.

 

Nadmienić należy, że hełmy paradne, które w tym roku po raz pierwszy uświetniały święta wielkanocne w naszej parafii zostały zakupione dzięki dofinansowaniu z małych projektów CK Podkarpacie. Projekt pn "Kultywowanie tradycji świąt Wielkanocnych poprzez zaciąganie wart straży przy Grobie Bożym wzorowane na legionach rzymskich" zrealizowany na kwotę ponad dwudziestu tys. zł ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie oraz środków własnych OSP.

 

 

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 31.12.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu