Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

 dniu 23 grudnia 2018 r. o godz. 15.43 zostaliśmy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie, do przysiółku...

10 lat służby w OSP Konieczkowa

10 lat służby w OSP Konieczkowa

W dniu 7 grudnia 2018 roku nasz tabor bojowy opuścił samochód ratowniczo - gaśniczy Iveco Slrt. Przez...

Konieczkowa: Plama oleju

Konieczkowa: Plama oleju

W dniu 25 listopada 2018 r. o godz. 21.00 otrzymaliśmy zadysponowanie przez SK KP PSP w Strzyżowie do plamy...

Święta Wielkanocne 2011


Od wielu lat Druhowie z naszej jednostki w okresie św. wielkanocnych pełnili i pełnią wartę honorową przy Grobie Pańskim. Nie mogło być inaczej i w tym roku.  W dniu 22.04.2011 (Wielki Piątek) zebraliśmy się pod naszą remizą o godzinie 14:30 aby wspólnie wyruszyć do naszego kościoła parafialnego w Niebylcu na Drogę Krzyżową, która jak co roku prowadzona jest wokół kościoła. Następnie po uroczystościach Wielkiego Piątku i przeniesieniu ciała Pana Jezusa Chrystusa do grobu rozpoczęliśmy wartę honorową, którą pełniliśmy aż do wczesnych godzin porannych Niedzieli Wielkanocnej. Naszą jednostkę wspomagali również nasi koledzy z OSP Niebylec.

W sobote wielkanocną nasze czuwanie rozpoczęliśmy o godzinie 5:00. Nadszedł czas na święcenie pokarmów, na które wyruszyliśmy wraz z naszym księdzem katechetą Andrzejem Chmielem. W pierwszej kolejności wyruszyliśmy do naszej miejscowości - Konieczkowej - plac obok naszej strażnicy. Następnie kolejne przysiółki w naszej wsi i następne miejscowości Jawornik i Gwoździanka. W poświęceniu pokarmów konieczna była pomoc naszych druhów, którzy towarzyszyli księdzu katechecie. Mamy już taką swoją tradycje, że  po każdym święceniu zbieramy pisanki. Rok ten w porównaniu do poprzednich był również "obfity" w naszych zbiorach. Zebraliśmy około 5-ciu koszy pisanek i jajek wielkanocnych.

Niedziela Wielkanocna to czas Zmartwychwstania Chrystusa. Uroczystość Wielkiej Nocy rozpoczęła się rezurekcją o godzinie 6;00. Uczestniczyliśmy w niej bardzo licznie. Uroczystą mszę św. odprawił ksiądz prałat. Stanisław Stęchły.  Nie mogło zabraknąć pocztów sztandarowych z naszej jednostki a także OSP z Niebylca. Na tym dniu nasza ,"służba" przy Grobie Pańskim dobiegła końca.

Dziękujemy wszystkim strażakom za bardzo liczny udział w tych uroczystościach.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 31.12.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu