Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

 dniu 23 grudnia 2018 r. o godz. 15.43 zostaliśmy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie, do przysiółku...

10 lat służby w OSP Konieczkowa

10 lat służby w OSP Konieczkowa

W dniu 7 grudnia 2018 roku nasz tabor bojowy opuścił samochód ratowniczo - gaśniczy Iveco Slrt. Przez...

Konieczkowa: Plama oleju

Konieczkowa: Plama oleju

W dniu 25 listopada 2018 r. o godz. 21.00 otrzymaliśmy zadysponowanie przez SK KP PSP w Strzyżowie do plamy...

Terminal DTG-53 już w naszej strażnicy

 

W dniu 10.03.2012 w godzinach porannych spotkaliśmy się w naszej remizie aby zamontować zakupiony TERMINAL SMS firmy Digitex.


Zadanie polegało na montażu i konfiguracji urządzenia w odpowiednim miejscu, którego dokonał serwisant uprawniony i odpowiedzialny za instalacje tego typu urządzeń w naszym województwie. Oczywiście nie obeszło się bez problemów jakim okazał się nasz przestarzały już system Selektywnego Wywołania (SSW-1), który trzeba było zsynchronizować z terminalem. O pomoc poprosiliśmy naszego kolegę Grześka Obucha, który dokonał kilka przeróbek w naszym "SSW" tak aby urządzenia mogły ze sobą współpracować. Po kilku próbach udało się uruchomić terminal i zsynchronizować z selektywnym wywołaniem. Kilka testów poprawnego działania urządzenia (alarmowy i informacyjny) i kończenie montażu. Kolejnym krokiem było już tylko stworzenie podgrup i wprowadzenie numerów telefonów do terminala SMS.
 
Co to za urządzenie i jak działa.
Podstawowym zadaniem terminala DTG-53 jest powiadamianie o zaistniałym zdarzeniu osób wyposażonych w telefony komórkowe. Powiadamianie odbywa się  przy pomocy wiadomości tekstowych SMS lub wiadomości tekstowych ukazujących się bezpośrednio na wyświetlaczu telefonu komórkowego (tzn. w chwili załączenia się syreny alarmowej na wprowadzone do pamięci terminala telefony komórkowe przyjdzie informacja w postaci SMS-a o alarmie w naszej jednostce) - znacznie ułatwi to powiadamianie naszych strażaków będących w JOT o zdarzeniu, do jakiego jest dysponowana nasza jednostka i wykluczy przypadki, gdzie pomimo obecności w domu strażaka syreny alarmowej nie było słychać.

Terminal wyposażony jest w pamięć 128 numerów telefonów i 16 treści SMS oraz zapewnia obsługę 24 różnych zdarzeń: 18 zdarzeń występujących w systemie alarmowania i 6 zdarzeń pochodzących od urządzeń zewnętrznych podłączonych do wyjść terminala. Urządzenie posiada również możliwość wysyłania odpowiedniej treści sms'a do danej grupy strażaków, jak również - w razie zagrożenia, zdalnie poprzez wysłanie sms'a na nasz terminal możemy poinformować strażaków o alarmie.

Terminal może również powiadamiać o zdarzeniu dzwoniąc pod zaprogramowany numer przez określony czas bez konieczności odbierania. W naszej jednostce wszystkie osoby posiadające telefony komórkowe, będące czynnymi członkami OSP z niezbędnymi przebytymi szkoleniami i aktualnymi badaniami lekarskimi zostali włączeni w system alarmowania o zdarzeniach poprzez terminal DTG-53, poza tym wszyscy członkowie OSP i MDP, którzy oczywiście posiadają telefon komórkowy zostali włączeni poprzez ten system  zawiadamiający o zbiórkach, spotkaniach, szkoleniach itp. Mamy nadzieję, że w erze telefonii komórkowej usprawni to pracę w systemie powiadamiania czy to będzie alarm czy zbiórka i wykluczy osoby, które są wpisane w terminal - że nie wiedziały o danym spotkaniu, szkoleniu czy zbiórce.

Ważną informacją jest to aby nie dzwonić i nie wysyłać SMS pod numer TERMINALA, gdyż dostępność odbioru wszelkich wiadomości jest zablokowana.

Możliwość ustawienia innego dźwięku pod numer "Remiza" jest możliwe w telefonach Nokia z systemem Symbian - trzeba doinstalować pogram MessageTones.


gallery1 gallery1 gallery1

 


W dniu 10.03.2012 w godzinach porannych spotkaliśmy się w naszej remizie aby zamontować zakupiony TERMINAL SMS firmy Digitex.
Zadanie polegało na montażu i konfiguracji urządzenia w odpowiednim miejscu, którego dokonał serwisant uprawniony i odpowiedzialny za instalacje tego typu urządzeń w naszym województwie. Oczywiście nie obeszło się bez problemów jakim okazał się nasz przestarzały już system Selektywnego Wywołania (SSW-1), który trzeba było zsynchronizować z terminalem. O pomoc poprosiliśmy naszego kolegę Grześka Obucha, który dokonał kilka przeróbek w naszym "SSW" tak aby urządzenia mogły ze sobą współpracować. Po kilku próbach udało się uruchomić terminal i zsynchronizować z selektywnym wywołaniem. Kilka testów poprawnego działania urządzenia (alarmowy i informacyjny) i kończenie montażu. Kolejnym krokiem było już tylko stworzenie podgrup i wprowadzenie numerów telefonów do terminala SMS.
 
Co to za urządzenie i jak działa.
Podstawowym zadaniem terminala DTG-53 jest powiadamianie o zaistniałym zdarzeniu osób wyposażonych w telefony komórkowe. Powiadamianie odbywa się  przy pomocy wiadomości tekstowych SMS lub wiadomości tekstowych ukazujących się bezpośrednio na wyświetlaczu telefonu komórkowego (tzn. w chwili załączenia się syreny alarmowej na wprowadzone do pamięci terminala telefony komórkowe przyjdzie informacja w postaci SMS-a o alarmie w naszej jednostce) - znacznie ułatwi to powiadamianie naszych strażaków będących w JOT o zdarzeniu, do jakiego jest dysponowana nasza jednostka i wykluczy przypadki, gdzie pomimo obecności w domu strażaka syreny alarmowej nie było słychać.

Terminal wyposażony jest w pamięć 128 numerów telefonów i 16 treści SMS oraz zapewnia obsługę 24 różnych zdarzeń: 18 zdarzeń występujących w systemie alarmowania i 6 zdarzeń pochodzących od urządzeń zewnętrznych podłączonych do wyjść terminala. Urządzenie posiada również możliwość wysyłania odpowiedniej treści sms'a do danej grupy strażaków, jak również - w razie zagrożenia, zdalnie poprzez wysłanie sms'a na nasz terminal możemy poinformować strażaków o alarmie.

Terminal może również powiadamiać o zdarzeniu dzwoniąc pod zaprogramowany numer przez określony czas bez konieczności odbierania. W naszej jednostce wszystkie osoby posiadające telefony komórkowe, będące czynnymi członkami OSP z niezbędnymi przebytymi szkoleniami i aktualnymi badaniami lekarskimi zostali włączeni w system alarmowania o zdarzeniach poprzez terminal DTG-53, poza tym wszyscy członkowie OSP i MDP, którzy oczywiście posiadają telefon komórkowy zostali włączeni poprzez ten system  zawiadamiający o zbiórkach, spotkaniach, szkoleniach itp. Mamy nadzieję, że w erze telefonii komórkowej usprawni to pracę w systemie powiadamiania czy to będzie alarm czy zbiórka i wykluczy osoby, które są wpisane w terminal - że nie wiedziały o danym spotkaniu, szkoleniu czy zbiórce.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 31.12.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu