Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

Kąty Luteckie: Próba samobójcza przy lesie

 dniu 23 grudnia 2018 r. o godz. 15.43 zostaliśmy zadysponowani przez SK KP PSP w Strzyżowie, do przysiółku...

10 lat służby w OSP Konieczkowa

10 lat służby w OSP Konieczkowa

W dniu 7 grudnia 2018 roku nasz tabor bojowy opuścił samochód ratowniczo - gaśniczy Iveco Slrt. Przez...

Konieczkowa: Plama oleju

Konieczkowa: Plama oleju

W dniu 25 listopada 2018 r. o godz. 21.00 otrzymaliśmy zadysponowanie przez SK KP PSP w Strzyżowie do plamy...

Gminne zawody sportowo-pożarnicze Połomia 2008

Już drugi rok gospodarzem gminnych zawodów sportowo - pożarniczych jest miejscowość Połomia. Zawody rozpoczęły się około godziny 14:00 (06.07.2008) przemarszem drużyn startujących po placu stadionu, następnie losowanie miejsc startowych i przygotowania drużyn do startu.
 
W tym roku nasza jednostka do startu w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych wystawiła aż 5 drużyn!
 
Jest to największa liczba drużyn reprezentujących daną jednostkę nie tylko na gminie ale również na powiecie (w województwie może też, ale ręki nie dam uciąć Tongue out Pięć drużyn wystawiła również OSP Lutcza.
 
Weterani - chluba OSP Konieczkowa, grupa A1, pasmo zwycięstw tej drużyny rozpoczął się w 2001 roku, lecz w ostatnich paru latach, część zawodników - fundamenty drużyny, z powodów osobistych byli zmuszeni do wyjazdu do pracy za granicą do Anglii, Niemiec, Włoch, Norwegii.
W tym roku nastąpiła pełna mobilizacja, urlopy, zjazdy do Polski na wakacje, odpoczynek a zarazem ćwiczenia przed zawodami, by spróbować ponownie sięgnąć po pierwsze miejsce, które zdobywaliśmy prawie co zawody gminne, do nas również należy tytuł MISTRZ POWIATU STRZYŻÓW 2003, 2005, 2007 co naprawdę w tak długim czasie pokazuje, że zawodnicy, strażacy z naszej jednostki są elitą, jeśli chodzi o starty w zawodach.
 
Tak również było i w tym roku, grupa A1 startowała jako druga drużyna, czas uzyskany w sztafecie wyniósł 61 sekund, najlepszy czas gminnych zawodów w Połomi, wykręcając taki czas nakręciliśmy spirale emocji, nerwów u zawodników z innych drużyn. I tak kolejne starty, kolejne czasy już nie wynosiły 61 sekund, również żadna drużyna nie zeszła poniżej 61 sekund, najblizej nas były jednostki OSP Połomia i OSP Niebylec (po 62 sekundy).
 

Kolejne emocje, bojówka, ustawienie sprzętu, przygotowania, ustawienie na starcie gotów i strzał... również teraz poszło tak jak chcieliśmy chodź mogło być lepiej, czas 41 sekund bez punktów karnych. Zwinięcie węży, sprzętu i czekamy na innych. Kolejne starty, widać było nerwy, tremę u niektórych zawodników - lecz na nic im to się nie zdało, najbliżej nas była OSP Połomia 42 sekundy - OSP Niebylec 43s.
 
Kolejne starty, grupa A2 również chłopcy, młodzi sprytni, ale sobotnia dyskoteka w remizie trochę im zakręciła w głowie, bo czasy uzyskane na ćwiczeniach były zbliżone do seniorów(!) i tak, czas w sztafecie 70 sekund (67 + 3 za tyczkę), OSP Blizianka 73 i OSP Lutcza 74 sekundy. w Bojówce coś na rozdzielaczu poszło nie tak, ale ssawna wyszła im perfekcyjnie, czas 49 ( w tym 5 pkt karnych), gdzie OSP Blizianka osiągnęła czas 57 i OSP Lutcza 58 sekund.
 
Następnie starty grup C, czyli dziewcząt powyżej 18 roku życia, w 2007 roku nasze strażaczki wywalczyły tytuł Mistrz Powiatu Strzyżów 2007 w grupie żeńskiej, lecz tym razem na gminnych zabrakło szczęścia, dwóch sekund by być znowu najlepszym, w sztafecie nasze druhny uzyskały czas 70 sekund, gdzie najlepsza była OSP Połomia 67 sekund i OSP Niebylec 69s, oraz
bojówka OSP Niebylec 50 sekund, nasze druhny uzyskały 51 sekund i zdobyły drugie miejsce. OSP Połomia bojówkę wykonała w 61 sekund.
 
W zawodach również brały udział Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - dziewczęta i chłopcy do 16 lat, lecz z tą różnicą, że ćw. bojowe wykonywane było na sucho - w celu zapewnienia bezpieczeństwa młodym adeptom straży pożarnym.
 
Można mówić że do szczęścia zabrakło zajęcia czołowych miejsc przez nasze drużyny MDP, ale tutaj naprawdę, nie ma co ukrywać - drużyny wystartowały po raz pierwszy. Również wiekowo prawdopodobnie, jeżeli podliczyłby ogólny wiek drużyn startujących w MDP, pewnie okazałyby się najmłodszymi drużynami w tych zawodach sportowo-pożarniczych :-)
Warto dodać że puchar najmłodszego strażaka startującego w tegorocznych zawodach przypadł właśnie naszemu podopiecznemu, Bartkowi Baszakowi.
 
Zajmowane czołowe miejsca na zawodach sportowo-pożarniczych przez naszych zawodników są wynikiem długich i wyczerpujących ćwiczeń oraz nerwów trenerów, którzy udoskonalają technikę, która już jest niemal doskonała :-)
 
Na uwagę również zasługuje fakt, że pomimo tylu lat, w których nasi druhowie i druhny zajmują czołowe miejsca, nie posiadamy miejsca - boiska sportowego (aktualne przy szkole jest zbyt małe, a nim ćwiczymy od dawien dawna), na którym można byłoby wykonać prawidłowe rozwinięcie całej bojówki, czy poćwiczyć bieg sztafetowy...
 
...ale trzymamy kciuki za Władze Gminy, aby w niedługim czasie i w Konieczkowej powstało boisko z prawdziwego zdarzenia, na którym mielibyśmy warunki do ćwiczeń - a być może i rozegraniu w przyszłości gminnych zawodów?
 
tego sobie i Wam wszystkim życzę  Laughing
 


1 miejsce - OSP Konieczkowa A1
1 miesjce - OSP Konieczkowa A2
2 miejsce - OSP Konieczkowa C
3 miejsce - OSP Konieczkowa MDP dziewczęta
8 miejsce - OSP Konieczkowa MDP chłopcy
 
poniżej tabele z czasami w odpowiednich grupach:
 


 

Wyniki zawodów grupa A:
Nazwa Jednostki czas ćwiczenia
strata
OSP Konieczkowa
102
0
OSP Połomia
104
2
OSP Niebylec
105
3
OSP Lutcza
129
27
OSP Gwoźnica Dolna
134
32
OSP Gwoźnica Górna 135 33
OSP Jawornik Niebylecki 149 47

 

Wyniki zawodów grupa A2:
Nazwa Jednostki czas ćwiczenia
strata
OSP Konieczkowa
119
0
OSP Blizianka
130
11
OSP Lutcza
132
13

 

Wyniki zawodów grupa C:
Nazwa Jednostki czas ćwiczenia
strata
OSP Niebylec
119
0
OSP Konieczkowa
121
2
OSP Połomia
128
9
OSP Lutcza
160
41

 

Wyniki zawodów grupa MDP chłopcy:
Nazwa Jednostki czas ćwiczenia
strata
OSP Baryczka
90
0
OSP Połomia
90
0
OSP Niebylec
97
7
OSP Jawornik Niebylecki
99
9
OSP Blizianka
100
10
OSP Lutcza 104 14
OSP Gwoździanka 106 16
OSP Konieczkowa 108 18

 

Wyniki zawodów grupa MDP dziewczęta:
Nazwa Jednostki czas ćwiczenia
strata
OSP Baryczka
104
0
OSP Połomia
106
2
OSP Konieczkowa
108
4
OSP Lutcza
127
23

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Supermarket Strażacki

Agregat Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR Motopompa Subaru PTX 301 big_ea7300_p_rescue_2
preload image preload image

Agregat prądotwórczy 1-faz Benza BX-6000 EKO

Rozdzielacz do tlenoterapii masowej MULTISTAR

Motopompa Subaru PTX 301

Pilarka ratownicza MAKITA EA7900

STATYSTYKA WYJAZDÓW

Statystyka wyjazdów OSP Konieczkowa aktualna na dzień 31.12.2018r.

Wspieramy akcje

karta ratownicza

zatrzymaj się i żyj

nie jedź na kacu